You are currently viewing Właściwe przechowywanie zegarków.

Właściwe przechowywanie zegarków.

  • Post category:Porady

Właściwe przechowywanie zegarków – dlaczego nie stosujesz pudełka na zegarki, tylko narzekasz na zniszczenie zegarka ,na jego słabą trwałość i zły wygląd? Zdziwienie budzą zarysowania na szkle, kopercie czy bransolecie oraz odbarwienia na pasku. W większości przypadków winę za taki stan rzeczy ponosi niewłaściwe przechowywanie czasomierzy i tak popularne odkładanie na komodzie, regale czy szafce przy łóżku.

Właściwe przechowywanie zegarków – tym pomaga pudełko na zegarki

Pamiętajmy, że nawet wysokiej jakości, drogi zegarek jest delikatnym mechanizmem, więc potrzebuje odpowiedniego traktowania. Zegarki można przechowywać na wiele sposobów. Jednak bez względu na to, czy będziesz je trzymać o specjalnym pudełku na zegarki, rotomacie, zamkniesz w sejfie czy umieścisz zwijanym futerale, musisz pamiętać o kilku rzeczach m.in. o tym jak zrobić pudełko, by było właściwe przechowywanie zegarków.

drewniane pudełko na zegarki z szybką szklaną
Pudełko na zegarki drewniane z eko skórą, eko bejcą i szybą szklaną – najlepszy sposób na przechowywanie zegarków.
  • Temperatura i wilgotność powietrza.

Miejsce, w którym przechowywane są zegarki, powinno mieć stałą temperaturę oraz niską wilgotność powietrza. Zegarek umieszczony w wilgotnym środowisku może szybko ulec uszkodzeniu. Dlatego nie należy kłaść zegarka na nasłonecznionym parapecie, w szafce przy gorącym grzejniku czy w promieniu działania nawilżacza powietrza. Oleje wewnątrz mechanizmu ulegają koagulacji i tracą swoje właściwości smarne. W przypadku zegarków kwarcowych kondensacja może być szczególnie szkodliwa dla obwodów scalonych. Z tego powodu do pudełka czy futerału z zegarkami warto wkładać żel krzemionkowy, który chroni zegarki przed wilgocią.

  • Pole magnetyczne

Zagrożeniem dla mechanizmu zegarka jest także pole magnetyczne, wytwarzane przez urządzenia elektroniczne, telefony itp. Warto dokładać zegarek w bezpiecznej odległości od urządzeń je wytwarzających.

  • Detergenty, rozpuszczalniki czy kosmetyki

Zegarek nie powinien leżeć także w miejscu, gdzie byłby narażony na przypadkowe działanie detergentów, rozpuszczalników czy kosmetyków.

  • Ułożenie

Układaj zegarki tarczą do góry, aby uniknąć zarysowania czy zmatowienia szybki zegarka. Niezależnie od tego, czy zegarki leżą płasko, czy są umieszczone na poduszce,  tarcza zawsze powinna być skierowana do góry.

  • Przechowywania

Zegarki umieszczaj w pudełku tak, aby nie stykały się ze sobą i nie “obijały” się o siebie.

  • Upadek

Pomimo że współczesne zegarki posiadają zabezpieczenia antywstrząsowe może dojść do połamania osi. Najgroźniejsze jest uderzenia w koronkę, które doprowadza do rozszczelnienia zegarka.

  • Wstrząsy

Nie są tak groźne jak upadki, mogą powodować „zarzucenie” włosa, co spowoduje mocne

spieszenie się zegarka.

  • Bateria

Jeśli masz zamiar przechowywać zegarek kwarcowy przez dłuższy czas, wyjmij z niego baterie. Baterie w zegarkach kwarcowych mogą korodować i wyciekać, powodując nieodwracalne uszkodzenie zegarka.

  • Przynajmniej raz do roku wyjmuj zegarek z pudełka, załóż na rękę i wyjdź z nim na spacer.

My oczywiście proponujemy

Pudełko na zegarki

Z wnętrzem podzielonym na niewielkie mniejsze przegródki, z przeszkloną pokrywą, wyścielone przyjaznym materiałem, drewniane i ręcznie wykonane.

Przeczytaj sposobie przechowywania zegarków lub bezpośrednio kup wybierając z naszego katalogu drewniane pudełko na zegarki