You are currently viewing Pudełko na zegarki – czyli sposób na przechowywanie zegarków

Pudełko na zegarki – czyli sposób na przechowywanie zegarków

  • Post category:Porady

Chcesz poznać sposób na przechowywanie zegarków? W pierwszej części opisaliśmy Właściwe przechowywanie zegarków. Poznaj inne sposoby właściwego przechowywania czasomierzy:

Pudełko na zegarki ( ang. Watch box )

Różnie w różnych sklepach nazywane pudełko na zegarki np. gablotki na zegarki, kasetki na zegarki czy też oferowane przez nas zegarówki są świetną metodą do właściwego przechowywania waszej kolekcji.

Wnętrze pudełek na zegarki podzielone jest na niewielkie mniejsze przegródki, w których można w sposób bezpieczny, umieszczać pojedyncze zegarki. Przy zakupie warto zwrócić uwagę aby każda część była wyścielona przyjaznym materiałem ( np. eko skórą ), który będzie stanowił zabezpieczenie przed obijaniem się zegarków o siebie i o drewniane elementy skrzyneczki.

Położone na komodzie czy w innym reprezentacyjnym miejscu prezentują się znakomicie, a jeżeli są to ręcznie wykonane pudełka to na pewno warto przemyśleć ich zakup.

Większość pudełek na zegarki posiada przeszklone wieko, przez które można oglądać większość modeli wchodzących w skład kolekcji. Szybka może być wykonana klasycznie ze szkła, lub poliwęglanu. Poliwęglan ceniony jest ze względu na bezpieczeństwo, a dokładnie brak ryzyka związanego z rozbiciem i pokaleczeniem.

Pamiętajcie zatem ( o czym wspomnieliśmy na początku ), że pudełka na zegarki bywają nazywane także watch box, a drewniane pudełko na zegarki kupisz u nas w sklepie:

Szuflada z wkładką na biżuterię i zegarki

Jest coraz częściej popularną formą przechowywania zegarków. Wzrost popularności zawdzięcza  funkcjonalności, która pozwala podzielić przestrzeń szuflady na poszczególne sektory, w których umieszczać możemy konkretne przedmioty. Każda jej część jest specjalnie wyprofilowana tak, aby w odpowiednim miejscu ułożyć zegarek, biżuterię. Wnętrze mają wyścielone materiałem zabezpieczającym przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Oryginalne pudełko na zegarki – sposób na przechowywanie zegarków

Opakowania które otrzymaliśmy przy zakupie zegarka – tworzone są w taki sposób, aby zapewniać mu jak najlepszą żywotność i wygląd. Nie zawsze robią wrażenie i podobają się wizualnie, ale spełniają swoją praktyczną rolę. Sposób ten bywa też niepraktyczny, ponieważ jeżeli posiada się wiele zegarków, trudno stwierdzić, który znajduje się w konkretnym opakowaniu.

sposób na przechowywanie zegarków to drewniane pudełko na zegarki

Nasze ręcznie wykonane pudełko na zegarki w kolorze mahonia z czarną eko skórą

Nie warto się ich pozbywać nawet wtedy, gdy uważamy, że są po prostu nieładne. Nie musimy przecież trzymać ich na widoku, mogą spokojnie leżeć w szafie. W przypadku chęci sprzedaży zegarka potrafią wpłynąć na jego wycenę tak jak potwierdzenie zakupu, nawet jeśli minął okres gwarancji.

Pudełka po cygarach

Większość z nich jest idealna dla do przechowywania zegarków. Ich rolą jest zabezpieczenie cygar przed dostaniem się do nich wilgoci więc zabezpieczą przed nią też przechowywane w nim zegarki. Specjalnie zaprojektowane sprawiają również, że ich zawartość nie jest narażona na zmiany temperatury. Skoro wiec cygara pozostają suche i o stałej temperaturze, możesz być pewny, że i zegarkom będzie w tym dobrze. Jedynym mankamentem takiego rozwiązania będzie brak przeszklonego wieka, co będzie nie odpowiednie do przechowywania zegarków zasilanych energią słoneczną.

Zwijany pokrowiec na zegarki

Z wyglądu przypomina etui jakie zawodowe kosmetyczki używają do przechowywania pędzli. Każda przegródka jest miejscem na jeden zegarek, który wsuwa się w jej głąb. Kiedy wybieramy się w podróż i chcemy zabrać ze sobą naszą kolekcję, pokrowiec ten będzie jak znalazł. Po włożeniu czasomierzy, zwijamy go w rulon i zawiązujemy. Gotowe, nasze modele są bezpieczne.

Rotomaty

Udowodnione zostało, że zegarki automatyczne mają najlepszą żywotność jeśli regularnie pracują. Aby jednak mogły działać, powinny być noszone codziennie (a przynajmniej w granicy rezerwy chodu), gdyż ruch ręki napędza je do pracy. Rotomat sprawia, że pozostają „w ruchu” nawet wtedy, gdy nie są noszone. Obraca bowiem zegarkiem, dzięki czemu naciąg automatyczny cały czas działa. Nawet jeżeli jeden model nosi się raz na kilka miesięcy, na pewno dzięki rotomatowi nic złego nie stanie się z mechanizmem, a zegarek będzie w dalszym ciągu pokazywał prawidłowy czas. Urządzenia te dzielą się na zasilane z sieci lub na baterię.

Wybór będzie zależał od osobistych preferencji. Z pewnością te działające na baterię są praktyczniejsze, jeżeli w pobliżu nie ma źródła prądu, na przykład w samochodzie czy na wyjeździe. Dzięki niemy wydłuża się ich żywotność, a i kwestie wizualne są dopieszczone, jest to więc idealny sposób przechowywania zegarków automatycznych. Przy zakupie rotomatu warto zwrócić uwagę na programy jakimi dysponuje, czy są dopasowane do posiadanych zegarków pod kątem kierunku obrotu, sugerowanej przez producenta ilości obrotów na dobę i czasami odpoczynku. Rotomaty z kompleksowymi programami produkowane są przez zachodnie manufaktury z wieloletnim doświadczeniem. Głębokiemu przemyśleniu pozostawiamy zakup rotomatu pochodzącego z aliexpress.