You are currently viewing Gablotki, pudełka i skrzyneczki na zegarki…

Gablotki, pudełka i skrzyneczki na zegarki…

  • Post category:Porady

Każdy z kolekcjonerów zegarków po pewnym czasie staje przed dylematem wyboru przedmiotu jakim jest pudełka na zegarki. Jeśli ten dylemat nie dopadnie jego osobiście, potrzebę zakupu skrzyneczki na zegarki dostrzegą jego najbliżsi.

Skrzyneczki na zegarki, skrzyneczka na zegarki czy gablotka na zegarki ma jedno podstawowe zadanie – bezpiecznie przechowywać zegarki. Na rynku dostępnych jest wiele pudełek na zegarki, wystarczy skorzystać z wiedzącego wszystko google. Jakie są pomiędzy nimi różnice, na co zwrócić uwagę podczas wyboru postaram się opisać w dalszej części. Już opisywaliśmy w poprzednim artykule w temacie dylematy w temacie przechowywanie zegarków. Teraz skupmy się na tym jakie ono ma tak właściwie być.

Ilość zegarków w kolekcji a skrzyneczki na zegarki

Podstawowy czynnik wpływający na wybór skrzyneczki na zegarki. Kolekcjonerzy mają zasadę że zakup określonej wielkości pudełka ma za zadanie ograniczyć ciągłe dokupowanie zegarków. Wiadomo zasady są po to aby je łamać. Zaczynając od pudełka na 4 zegarki wiadomym jest że w ciągu roku – dwóch lat będzie trzeba je wymienić na pudełka na 6 zegarków. Po kolejnym roku dwóch na pudełko na 8 zegarków, następnie na skrzyneczkę na 10 zegarków itd.

Warto rozważyć zamówienie dwóch mniejszych pudełek, wtedy możesz podzielić swoją kolekcję na dwie części: tą codzienną i na specjalne okazje. Na pewno korzystniej będzie, gdy zegarki będą miały więcej przestrzeni, łatwiej będzie je wyjmować, będą też na pewno wizualnie wyglądały lepiej z przestrzenią wokół siebie. Każdą z opcji przemyśl i zdecyduj.

skrzyneczki na zegarki kupione na prezent zawsze jest mile widziane

Skrzyneczki na zegarki często są kupowane na prezent. Świetny wybór, na pewno ucieszy każdego faceta z kolekcją zegarków. Warto jedynie zadbać, by było ono odpowiednie.

Wniosek jest jeden, każde skrzyneczki na zegarki po jakimś czasie będą za małe

Rodzaj skrzyneczki, czyli jakie skrzyneczki na zegarki

Wybierając skrzyneczki na zegarki należy również wrócić do kolekcji żeby zdecydować czy właściwym będzie pudełko na zegarki z szybką czy bez szybki. Jeśli kolekcja składa się głównie z zegarków mechanicznych wybór skrzyneczki na zegarki z szybką nie jest konieczny. Natomiast jeśli w kolekcji znajdują się zegarki wyposażone w panel solarny doładowujący akumulator zegarka promieniami słonecznymi to właściwszym wyborem będzie pudełko na zegarki z szybką.

skrzyneczki na zegarki dobrze ochroni każdą kolekcje zegarków, a ręcznie wykonane, drewniane pudełka prezentuj się świetnie


Pudełko wykonane z drewna lub ze sprasowanych trocin (dostępne na popularnym portalu zakupowym z Chin). Przy tym wyborze nie chodzi tylko o kwestia gustu czy zasobność portfela ale też jakości wykonania. Pudełko na zegarki wykonane z drewna, zabezpieczone lakierem z pewnością będzie trwalszym produktem. Widoczne słoje drewna na pudełku nadają mu dodatkowego uroku. O produktach pochodzących z Chin, często dostępnych również w popularnych sieciach handlowych pisałem więcej w poprzednim artykule.
Wybór i decyzję pozostawiam wam.

Wypełnienie skrzyneczki na zegarki

Znaczenie ma rozmiar przegródek jak i materiał którym zostały wyścielone. Jak wiadomo nie ma materiałów nie zniszczalnych ale jeśli chcemy aby skrzyneczki na zegarki posłużyły nam zachowując swoją estetykę przez okres dzielący nas od konieczności zakupu większego pudełka warto zdecydować się na materiał trwalszy niż aksamit czy zamsz.
Wybór wypełnień skórzanych czy ze skóry ekologicznej da nam pewność że wnętrze skrzyneczki na zegarki zachowa swoją jakość przez dłuższy czas.

Wielkość przegródek – dylemat jakie skrzyneczki na zegarki będą dobrej wielkości

Przed zakupem warto sprawdzić kolekcje i zmierzyć średnicę kopert zegarków oraz rodzaj paska czy bransolety – na tej podstawie dopasujemy pudełko na zegarki. Nie zawsze konieczne będzie pudełko na zegarki z prostokątna przegrodą, może okazać się że właściwym będzie pudełko z kwadratowa przegródką o ile oczywiście jego wielkość pozwoli zmieścić w miej swobodnie kopertę naszego zegarka.

Wiesz już jakie skrzyneczki na zegarki wybrać?

wybierz odpowiednie skrzyneczki na zegarki by ochronić swoją kolekcję zegarków

Wybór skrzyneczki na zegarki nie jest prostą decyzją, warto skorzystać ze sklepu dającego możliwość ewentualnego zwrotu w przypadku gdyby któryś z opisanych elementów nie sprawdził się dla posiadanej kolekcji. Wtedy możemy spokojnie zamówić pudełko, w domy przymierzyć jak mieszczą się i wyglądają nasze zegarki zamknięte w skrzyneczce. Gwarantujemy wam, że będą wyglądały świetnie. Nasze skrzyneczki ujmują nabywców naturalnym wyglądem, świetnie dobranymi kolorami materiałów wykończenia i drewna. Wiele osób chroni swoje wyjątkowe, stare kolekcje zegarków właśnie w drewnianych pudełkach na zegarki.

Tradycyjne zapraszam do zapoznania się z ofertą oraz kontakt w przypadku gdyby pojawiły się jakieś wątpliwości – postaram się sprawnie odpowiedzieć na każde pytanie.