You are currently viewing Przechowywanie zegarków – czy pudełko na zegarki jest potrzebne ?

Przechowywanie zegarków – czy pudełko na zegarki jest potrzebne ?

  • Post category:Porady

Przechowywanie zegarków, jak robić to, by im nie zaszkodzić? Pozwolę sobie streścić w tym wpisie ostatnie 3 blogowe teksty głównie o przechowywaniu zegarków. Będzie o tym, czy warto kupić drewniane pudełko na zegarki. Aby zegarki nie były narażone na np. przypadkowe uszkodzenie, czy to umyślne, czy nie.

Pudełko na zegarki najlepsze do przechowywania zegarków ?

Do przechowywania zegarków absolutnie nie metalowa puszka ! Większość zegarków narażona na działanie pola magnetycznego nie zniesie tego dobrze.

Idealny materiał to taki, który tłumi drgania, jest estetyczny, łatwy w obróbce. W naszym przypadku padło na drewno, prosto z Bieszczadzkich lasów. Do tego dołożyliśmy obicie z ekologicznej skóry, poduszeczki na zegarki wypełniliśmy kuleczkami silikonowymi i mamy to czego pożądaliśmy: pudełko na zegarki, które wygląda bardzo dobrze, chroni zegarki i jest z naturalnego drewna.

Przechowywanie zegarków – trzeba pomyśleć o sposobie:

  1. Dobrze było by aby w przypadku upadku całego pojemnika zegarki nie ucierpiały.
  2. Kolejna sprawa to warunki w tym pudełku na zegarki. Powinny być np. umieszczone tarczą do góry i w taki sposób wokół siebie mieć miękką wyściółkę np. z ekologicznej skóry aby nie porysować bransolety
  3. Warto pomyśleć o zamykanym wieczku tak, aby np. środki chemiczne podczas czyszczenia mebli nie zniszczyły zegarka. Dodatkowo w przypadku niektórych zegarków warto aby pudełko miało szklaną szybkę.
  4. Koniecznie pamiętaj o tym, aby zegarek nie był przechowywany w wilgotnym środowisku. Można np. na dno pudełka na zegarki położyć kuleczki wchłaniające wilgoć.

więcej na ten temat w naszym wpisie: sposób na przechowywanie zegarków

Dlaczego akurat drewniane pudełko na zegarki ?

Na przechowywanie zegarków zdecydowaliśmy się użyć drewna, ponieważ:

  • jest ekologicznym materiałem
  • można go dowolnie obrobić i nadać mu kolor jaki będzie pasował do danego wnętrza
  • jest doskonałą ozdobą
  • pochodzi z naszych stron

Poza tym oczywiście dlatego, że spełnia nasze główne założenia, które opisaliśmy w poprzednim wpisie na blogu ( link wyżej ).

Bardzo ważne jest dla nas to, aby wszystko co oferujemy było wykonane w maksymalnym stopniu ręcznie, z naturalnych i ekologicznych materiałów. Oczywiście kompromis musimy zachować, inaczej pudełko nie było by trwałe, czy nie spełniało nakreślonych przez nas założeń.