You are currently viewing Jak zrobić pudełko na zegarki?

Jak zrobić pudełko na zegarki?

  • Post category:Porady

Wielu miłośników czasomierzy nie jednokrotnie zastanawiało się jak zrobić pudełko na zegarki, które spełni ich wszystkie wymagania estetyczne i funkcjonalne. Postaram się w tym artykule przybliżyć proces wykonania pudełka na zegarki spełniającego te oczekiwania. 

Pudełko na zegarki – czego potrzebujesz do jego wykonania ? Jak zrobić pudełko na zegarki ?

Drewno bądź gotowe dostępne na rynku skrzyneczki.  

Nie wiele osób dysponuje warsztatem, w którym we właściwy sposób można byłoby przygotować i obrobić drewno. Ci którzy dysponują zdają sobie sprawę z potrzeby pozyskania właściwej jakości surowca. Wiedzą także, że trzeba je odpowiednio przygotować tj. wysuszyć, przyciąć na właściwe rozmiary, a potem odpowiednio złożyć w całość. Proces ten jest pracochłonny, czasochłonny i mówiąc wprost mało opłacalny dla wykonania jednego pudełka na zegarki.

Łatwiejszym rozwiązaniem jest wyszukanie producenta skrzynek nadających się przechowywania zegarków. Oczywiście pudełka te, powinny pasować nam rozmiarem. Tu do wyboru mamy pudełka z drewna dębowego lub sosnowego. Szlachetność drewna dębowego w oczywisty sposób przekłada się na cenę pudełka, którego koszt kształtuje się na poziomie kilkuset złotych.

Tańszą równie trwałą alternatywą jest drewniane pudełko na zegarki z drewna sosnowego, łatwiej poddające się obróbce, rzecz jasna bardziej wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne za to łatwo przyjmujące barwniki, dzięki czemu w zadowalający sposób potrafi imitować dowolne rodzaje drewna. 

Przeszklone wieko pudełka na zegarki 

   Przy wyborze materiału dekla należy rozważyć dwa warianty.:

  • szklana szybka – trwała i podnosząca estetykę pudełka na zegarki.
  • poliwęglan – łatwy do przycięcia i równie odporny na zarysowania, jest on atrakcyjnym materiałem dla osób dbających o bezpieczeństwo swoje i najbliższych – w przypadku uszkodzenia nie ryzykujemy zranienia siebie czy najbliższych. 

Jak zrobić pudełko na zegarki – wyłożenie wnętrza pudełka na zegarki

   Zgodnie z własnymi potrzebami należy opracować koncepcję wielkości i ilości komór i zbudować je z materiału łatwego do przycięcia a jednocześnie gwarantującego trwałość. Następnym krokiem jest wybór materiału, jakim chcemy je obłożyć oraz opracowanie szablonów tkanin na przegrody komór, poduszki na zegarki oraz wypełnienie dna. Materiał powinien być w miarę możliwości sztywny, trwały a jednocześnie delikatny. Wszystko po to aby nasze zegarki nie były nim rysowane. 

   Jeśli dysponujemy właściwymi narzędziami i miejscem do pracy to wykonanie jednego pudełka do przechowywania zegarków zajmie nam około dwa tygodnie. Pisząc to myślę tylko o pracy popołudniami. Nie przesadzam biorę tu pod uwagę brak doświadczenia oraz wykonywanie poprawek z tym brakiem związanych. Do tego dojdą koszty wysyłki i czas dostawy materiałów i narzędzi. Koszty to także dobranie właściwego rodzaju pudełka czy odpowiedniego materiału do zbudowania komór.

Właściwy rodzaj tkaniny oraz opanowanie maszyny do szycia to także czas i koszty. Być może poświęcony czas spowoduje, że będziecie bardziej związani ze swoją kolekcją zegarków oraz pudełkiem na zegarki. Jednak, jeśli nie macie na to czasu lub cierpliwości zapraszam do wyboru pudełka na zegarki z naszej kolekcji. Zapewniam, że wyjdzie taniej a jakość otrzymanego pudełka na zegarki spełni wasze oczekiwania bez zbędnych nerwów. 

jak zrobić pudełko na zegarki np. takie z drewna sosnowego i eko skóry?

Pudełko na zegarki naszego wykonania z drewna sosnowego i eko skóry.